Min 2xtipp, Jørgen Fredrik Johannessen Griffenfelt 1827-1903, fikk bla. datteren Anna Maria Fredriksdatter Griffenfelt 1844-1919.
Jeg prøver å finne etterkommere av disse for å kanskje kunne skaffe meg bilder og annen informasjon. Det er dessverre ikke lett å finne fremm til mine evt. 4, 5 eller 6 meninger da det virker som min oldefar ikke hadde særlig kontakt med sin slekt etter han ble voksen. Derfor vanskelig å finne fremm til hans slekt.
Jeg tror jeg må finne de som evt slekter direkte til disse personene. Det blir også litt "snusete" å prøve å finne fremm til personer som er av slekt og er i live. Av erfaring så er det ikke alle som er inntresert i slekt bakover i tid og da heller ikke interess for å hjelpe fjerne slektninger.
Råd og tips ønskes
