Fikk et tips fra Finn Sollien på Voyformums om at det kanskje kunne være Thorvald Johannesen, f. 28/3 1855, Foseid i Brandval. Foreldre: Johannes Johansen og Tore Johannesdatter (Branval boka 2, s. 27/34.
Mens jeg satt og søkte litt på måfå på nettet dukket det opp et slektstre fra Vestfold med navnene Thorvald Foseid og Thale Andrine Kristiansen. Ut fra dette kan jeg lese at foreldrene til Thorvald er Christian Johansen (1812) og Johanne Kristine Hansdatter (1822). Så nå er jeg usikker på hva som stemmer, rett og slett

Det jeg lurer på er derfor følgende:
Hvem er foreldrene til Thorvald Foseid (og når fikk/tok han navnet Foseid)?
Hva med Thorvalds besteforeldre og søsken?
Hvilken Foseid plass hørte de til og hvor lenge bodde slekten der? Har forstått at det er flere Foseid plasser.
Hva skjedde med barna til Thorvald og Thale Andrine? Mener å har funnet ut at en utvandret til USA. Min farfar flyttet etter hvert til Rjukan hvor han døde i 1939(?). Vet egentlig ingenting om ham. Han døde da min far var liten gutt. Han er ikke begravet på Rjukan, kan han være begravet på Matrand?
Finnes det fremdeles en Foseidplass i Brandval?
Dette var mye på en gang, men håper noen kan hjelpe meg på vei

mvh
Siri Foseid Dillekås