Søstrene Anna og Marie Arnesen fra Norge til USA

Moderator: MOD_Emigranter

Svar
Ola Morken
Innlegg: 211
Registrert: 02 des 2005 12:19:27
Sted: EYDEHAVN

Søstrene Anna og Marie Arnesen fra Norge til USA

Legg inn av Ola Morken » 13 sep 2006 10:50:22

Jeg har, ved god hjelp av andre, klart å få klarhet i skjebnen til en forsvunnet slektning i America. http://digitalarkivet.uib.no/cgi-win/WebDebatt.exe.
Kontakt er etablert med slektninger, og nå forsøker vi å spore opphav til konen, Marie Mortensen, men støter på problemer da det er mystisk lite opplysninger.

Marie Mortensen's pikenavn skal ha vært Arnesen.
Marie Arnesen skal ha emigrert til USA/Chicago i 1903.men har ikke funnet henne i emigrantlistene. I følge Death certificate (død 13/4.1952 i Washington DC) skal hun være født 11.4.1876 i Norge, men det står et spørsmålstegn bak årstallet. I følge 1920 Census kan hun være født i 1879. Fars navn er oppgitt til "Arne Arnson"

Hun skal ha hatt en yngre søster, Anna Arnesen, fødselsdato ikke kjent, heller ikke utvandingsdato. Søsteren døde som Anna Parker i Miami/Fl. i slutten av 1950 årene.
Her trenger jeg hjelp med oppslag på Death certificate dersom noen kan være behjelpelig.

Har fått tilsendt to uidentifiserte bilder fra USA. Det ene viser en eldre dame, Bildet er tatt hos Christoffersen, Kongsvinger og er merket nr. 31018. Har fått opplyst at det eksisterte en fotograf Olga Christoffersen i Kongsvinger.
Det andre bildet er et portrett av en sykepleier i uniform (diakonisse?) og bildet er tatt hos
Gustav Borgen, Fr.Klems eftf. Christiania, telefon 2779. Gjetter at bildene er tatt rund år 1900.

Mitt håp er at vi kan finne en ledetråd i dødsattesten til Anna Parker i Miami/Fl.

Med ref i bildet, har i ft 1900 funnet 2 Marie Arnesen født 1879. En er sykepleier ved Kria. Komm.sykehus, født i Vinger. http://digitalarkivet.uib.no/cgi-win/we ... 51510#ovre
Marie Arnesen, sygepleierske ved Ullevold Sygehus, født i Askim http://digitalarkivet.uib.no/cgi-win/we ... 51510#ovre
mvh
Ola

Svar

Gå tilbake til «USA/Canada»