Feilmelding i Brothers Keeper

Moderator: MOD_Slektsprogrammer

Svar
9601
Innlegg: 300
Registrert: 1. desember 2004 kl. 18.02
Sted: LANGHUS

Feilmelding i Brothers Keeper

Legg inn av 9601 » 1. mars 2016 kl. 20.43

Jeg får følgende feilmelding i Brothers Keeper: Bildefeil 20001 LEAD error: Not enough memory available.

Jeg har en 64 bit Pc 8 GB Ram, og det står i systeminnstillingene at 7,89 GB kan brukes.
Imtel (R) CORE (TM) i5-3210M [email protected] GHz.

Windos 10 home

Det største bildet jeg har er på 10 MB

hva kan være feil?
Kjell-Erik Andal
Langhus, Ski

Brukeravatar
Otto Jørgensen
Innlegg: 2404
Registrert: 17. november 2004 kl. 22.50
Sted: OSLO
Kontakt:

Re: Feilmelding i Brothers Keeper

Legg inn av Otto Jørgensen » 1. mars 2016 kl. 23.15

http://www.bkwin.info/hjelp/problemer.html

BK er i seg selv ikke noe handlingsprogram.
vanlige utskrifter tilsier bilder på 4x8 cm, maksimalt til A4 format.
Dessuten anbefales generelt at bildet liggere der du normalt har bildene, men legger et tilpasset format i billedmappen PICTURE

Vi dere var ikke angitt hvilken versjon av programmet som ble brukt eller andre relevante data som kan videresende produsent, se ovenfor.

Siste versjon av BK er 7.1.9
Sist redigert av Otto Jørgensen den 2. mars 2016 kl. 14.29, redigert 1 gang totalt.

gj04433
Innlegg: 129
Registrert: 13. februar 2007 kl. 17.30
Sted: OSLO

Re: Feilmelding i Brothers Keeper

Legg inn av gj04433 » 2. mars 2016 kl. 9.35

Feilmeldinga har trolig nok ikke noe med Brothers Keeper å gjøre. Du vil kunne få samme feilmelding i Legacy.

Hvis du søker på nettet etter "20001 LEAD error" vil du trolig få en del treff som forklarer feilen. Trolig har du alt for høy oppløsning på bildet/bildene dine og du bør redusere den. Dette kan du trolig gjøre i et eksternt program. For de fleste formål er 72 - 150 dpi mer enn godt nok for å vise bilder på PC og evt. bruke dem sammen med et slektsprogram, men ta vare på bildene i høy oppløsning om du senere skulle ønske å trykke en slektsbok eller lignende.

Mvh. Asbjørn

Bjørn Kåre Nilssen
Innlegg: 732
Registrert: 6. september 2012 kl. 16.01
Sted: KRISTIANSAND S

Re: Feilmelding i Brothers Keeper

Legg inn av Bjørn Kåre Nilssen » 2. mars 2016 kl. 10.43

Jeg tok søket, med både Bing og Google. Det var meget få treff hos begge, men det så ut til at de var enige om at dette var en feil som LEAD hadde fikset allerede i 2007, så brukeren ble anbefalt å oppgradere...
Leadtools er en plugin/modul som Visual Basic bruker for å vise bilder. Og dette kan tyde på at Brothers Keeper fremdeles bruker en veldig gammel versjon av Leadtools? Så hvem sin feil det er er vel et åpent spørsmål?

Når det gjelder billedstørrelse så har dette tallet, dpi (eller ppi) absolutt ingen ting å gjøre med hvor stort bildet er. Det som teller er antallet piksler i bredde/høyde.
Dpi er et et tall som angir hvor mange piksler du får pr tomme dersom du skriver ut bildet i en gitt størrelse. Et bilde med 2540 piksler i bredden vil kunne skrives ut som et frimerke, og vil da ha meget høy dpi (2540dpi ved 1 tomme bredde). Eller som en gigantisk plakat med f.eks. 10 dpi eller mindre. Det er akkurat det samme bildet, men dpi/ppi varierer voldsomt, og sett på "riktig" avstand vil bildene se ganske like ut.

Svar

Gå tilbake til «Diskuter slektsprogrammer»