Oline Marie Andreasdtr. Ellingsen (Lina Marie Hansen)

Moderator: MOD_Østfold

Svar
Anne Merete Bergane
Innlegg: 459
Registrert: 28. oktober 2010 kl. 20.26
Sted: KROKSTADELVA

Oline Marie Andreasdtr. Ellingsen (Lina Marie Hansen)

Legg inn av Anne Merete Bergane » 3. november 2010 kl. 20.46

Hei.
Søker min oldermor Lina Marie Hansens 1. sønn. Hans navn var Johny Eugen f. 8-5-1888.
Døpt på Sagene 9-9-1888. Far er Johan Alfred Forsberg f.12-12-1866. Lina er døpt Oline Marie Andreasdtr. Ellingsen, f. 3-12-1865 i Gresvik. Har trålet kirkebøker og folketellinger da jeg tror han kanskje var leiebarn på en gård e.l. Hennes barn nr. 2, min mormor, vokste opp som leiebarn på Solberg nordre i Tune. Oline ble gift og bosatt i Sarpsborg og der har jeg funnet to sønner til. Desverre er både de, ektefeller og et barn døde. Finner heller ikke ut når Oline og hennes mann Hans Teodor Johannesen døde. KAN NOEN HJELPE MEG?
MVH Anne M. Bergane

Marius Hellerud
Innlegg: 36
Registrert: 25. april 2005 kl. 21.47
Sted: TRØGSTAD

Re: Oline Marie Andreasdtr. Ellingsen (Lina Marie Hansen)

Legg inn av Marius Hellerud » 19. februar 2011 kl. 18.46

Hei!

Ja, jeg kan hjelpe deg med dødsfallene til Lina og Hans (han er bror av min tippoldemor), men dessverre ikke før til neste uke :-) (Jeg befinner meg for øyeblikket på Lillehammer, men slektspapirene mine har jeg hjemme i Trøgstad).

Jeg var ikke klar over barna Lina hadde før hun giftet seg med Hans, men i ekteskapet hadde hun om jeg ikke husker feil tre eller fire barn, og ikke bare to.

Vennlig hilsen fra
Marius Hellerud

Marius Hellerud
Innlegg: 36
Registrert: 25. april 2005 kl. 21.47
Sted: TRØGSTAD

Re: Oline Marie Andreasdtr. Ellingsen (Lina Marie Hansen)

Legg inn av Marius Hellerud » 22. februar 2011 kl. 16.23

Hei igjen!

Håper du ser dette. Hvis ikke får jeg forsøke å kontakte deg på annet vis. Hans Theodor Johannesen var født den 12. februar 1871 på Jelsnes-Ødegården i Tune og døde den 22. juli 1935 i Sarpsborg. Han ble gravlagt den 26. juli 1935 på St. Olav gravlund. Konen Oline (Lina) Marie Ellingsen var ifølge dåpsnotatet født den 3. desember 1865 på Gressvik i Onsøy, men kirkevergekontoret i Sarpsborg har registrert fødselsdatoen som den 2. desember 1865 i forbindelse med begravelsen. Vet ikke hva hun kom til å feire. Hun døde den 8. oktober 1938 i Sarpsborg og ble gravlagt den 15. oktober 1938 på St. Olav gravlund. Dødsdatoen står som den 10. oktober 1938 i kirkevergens database over gravlagte, mens det heter at hun døde den 8. oktober i anmeldte dødsfall til byfogden (dødsfallet ble derimot meldt den 10. oktober).

Ektefellene ble gift i Sarpsborg den 15. oktober 1897. Jeg vet om barna Erling Kristian Hansen (født 8. juli 1898, død 8. november 1967), Helge Oliver Hansen (født 13. november 1901, død 31. mai 1948), Ragna Andrea Hansen (født 1. januar 1905, død 16. desember 1988) og Hans Oskar Hansen (født 18. desember 1908, død 12. september 1983).

Jeg har mer informasjon om ektefeller og etterkommere her på de søsknene som var gift, og ville også være interessert i flere opplysninger om din bestemor med mer – men dette blir vel såpass nytt at vi får ta utvekslingen utenfor dette forumet. Min e-post er først for- og etternavnet mitt i ett ord uten skilletegn av noe slag, og jeg har en yahoo.com-adresse.

Vennlig hilsen fra
Marius Hellerud

Svar

Gå tilbake til «Sarpsborg»