Tønnes Andersen Berg

Moderator: MOD_Sør-Trøndelag

Svar
Agnete Schjønsby

Re: Tønnes Andersen Berg

Legg inn av Agnete Schjønsby » 14 jan 2003 01:15:00

Jeg lurer på om Tønnes Andersen Berg kanskje heller kom fra Byneset eller Strinda. (sønnens Ebbe viser seg å være døpt (uekte) i Bakke kirke). Jeg ville fortsatt bli veldig glad for all hjelp om hvordan en med et slikt sølandsnavn havnet i Trøndelag... Agnete

Agnete Schjønsby

Re: Tønnes Andersen Berg

Legg inn av Agnete Schjønsby » 01 des 2003 15:36:00

Kan noen hjelpe? Jeg leter etter opphavet til en Trondheimskar som het Tønnes Andersen Berg, og jeg tror han sannsynligvis kom fra Berg i Rissa/Statsbygd. Han giftet seg og bodde i Trondheim, der han var matros. Han er nok født før 1760, for han var 44 år i 1801 i Trondheim. Sønnen hans heter Ebbe Berg, og det er dette navnet som leder meg til Berg gård i Rissa.
Hilsen Agnete

gj04033
Innlegg: 17
Registrert: 01 des 2006 07:45:26
Sted: LYNGDAL

Re: Tønnes Andersen Berg

Legg inn av gj04033 » 11 jan 2007 10:04:25

Hei, jeg kan dessverre ikke hjelpe deg for jeg kjenner ikke denne mannen men jeg vet hvorfor slike ting kan skje ingenting kan måle seg med Trøndelag, selvopplevt. Elin.

Svar

Gå tilbake til «Trondheim»