jeg trenger hjelp til å finne ut litt mer om min oldefar, Jørgen Julius Fossum.
I min familie er det ingen som vet noe om denne mannen, alt var holdt hemmelig. Prøver nå å finne ut hva den store hemmeligheten var. Om han evt. var gift og hadde barn før han giftet seg med min oldemor.
Det vi vet, og har funnet ut av er at han er døpt Jørgen Julius Johansen, og at han var født 16.03.1880. Vi finner han i folketellingen fra 1910, og der virker det som han bor hos broren sin Torvald.
Har også funnet fødsel og dåp i kirkebøkene; https://media.digitalarkivet.no/view/479/14
Ellers vet vi at foreldrene hans het Torsten Johansen, født 05.02.1934 og Berthe Marie Paulsdatter, født 09.09.1939, og at de hadde totalt 9 barn. Har også navn på alle disse om det er relevant.
Ellers vet vi at de tok Fossum navnet etterhvert, siden Torsten var lærer på Fossum skole.
Har altså funnet Julius under diverse navn. Johansen, som har ble døpt. Torstensen/Tostensen etter faren, og Fossum som han tok til seg.
Jeg er ikke helt sikker når han giftet seg med min oldemor, Gudrun Solveig Fossum (født Olsen Hofsrudtangen), men de fikk første barnet sitt i 1921. Da var Julius 41, mens Gudrun var 22. Julius og Gudrun fikk 5 barn; Halvdan, Berit, Leif, Sonja og Eva.
Så lurer på om det er noen som klarer å finne ut noe om Jørgen Julius, i perioden fra han var født og fram til ca 1920??
Vi har snakket med slektninger, men det er ingen som vet noe.
Håper noen som er drevne på dette feltet har lyst til å hjelpe meg litt her
