Digitalt medlemsmøte ST 8.april
Et webinar om fange nr. 37722 i Ravensbrück. En utrolige historie.
8. april 2021, klokka 18:30
Arrangementstype: | Webinar - nettmøte |
Sted: | Internett |
Arrangør: | Slekt og Data Sør-Trøndelag |
Påmeldingsfrist: | |
Påmeldingsinfo: | Deltagelese ved å trykke på lenken i teksten |
Kontaktperson: | Harry Figenschau (leder@st.slektogdata.no) |
Pris: | Gratis |
Velkommen til webinar torsdag 8.april kl. 18:30
NB! Møtet arrangeres som et nettmøte/webinar,
altså: IKKE møt opp på Dora, der er det ingen.
Tema: Fange 37722 i Ravensbrück
Foredragsholdere: Stig Henrik Christensen og Unn Christensen
Margrete Christensen, kalt Meta, var 21 år da hun ble arrestert natt til 2. november 1943. Hun jobbet i fremmedavdelingen på Trondheim politikammer og utstedte falske legitimasjonskort til folk som måtte flykte.
Margrete ble holdt fanget i konsentrasjonsleiren Ravensbrück i Tyskland fram til de hvite bussene ankom i april 1945. I dette møtet forteller hennes barn Stig Henrik og Unn hennes historie.
Her kan du se og høre forfatterne snakke litt om morens historie.
Møtet blir et Teams-møte.
For deltagelse, trykk HER, eller i margen til høyre
Du får tre valg om hvordan du ønsker å være møtet. Hvis du får forslag om å laste ned Teams-appen, trykk på «Avbryt». Velg «Fortsett i denne nettleseren».
Tast inn ditt navn det det står «Skriv inn navn», både for å etternavn, og klikk på «Bli med nå». Om du vil bruke kamera, er opp til deg.
I forbindelse med dettenforedraget ønsker Museumsforlaget å tilby medlemmene at de kan få boka portofritt tilsendt hvis de bestiller på Museumsforlaget.no 8. og 9. april (samme dag som foredraget + dagen etter).
Forlaget har opprettet en rabattkode på Museumsforlaget.no som gir kunden portofritt tilsendt bok ved bestilling av Fange 37722 i Ravenbrück.
Rabattkode: meta2021
Handle med rabattkode (= fri frakt 8. og 9. april)
Gå inn på www.museumsforlaget.no
Søk opp Fange 37722 i Ravensbrück og klikk Kjøp nå
Kupongkode: meta2021 (skriv inn koden)
Klikk på Bruk rabattkupong
Frakt kr 50 blir fjernet
Gjennomfør kjøpet